OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer I need help
Please help me ASAP
For every there's an and opposite reaction. Files (2.5 Points)
x/2 = 3 1/3 can you give me A step by step explanation
who investigates possible impacts of legislation to prepare bills to be considered by the house? A. the speaker of the house B. the majority floor leader C. th
Some please help me !!!
Matteo is following this recipe to make a cake. He wants to make five of these cakes. How much of each ingredient does he need?
A line has a slope of 3/2 and a y-intercept of 4/5 Which of the following is an equation of the line?
TO WRITE A PERSONS OWN SINGNATURE ON THE BACK OF A CHECK BEFORE CASHING DEPOSITING OR GIVING IT TO SOME ONE ELSE IS CALLED AN
Why do vinyl raincoats become brittle as they get old, even if they are not exposed to air or to any pollutants