gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When is a zero not significant?​
estimated percentage of afflicted individuals
Please help!!!!' Brayden invested $510 in an account paying an interest rate of 3 3/4 % compounded monthly. Sarah invested $510 in an account paying an interest
The son is 22 years younger than his father, in 4 years the father is 3 times as old as the son. How old are father and son now? How many years ago was the fa
Find the vertical and horizontal intercepts of s(t) s(t)=9000-600t
In what modern countries would you have found the Aztec, Maya, Olmec, and Inca's civilizations
Please help me with this question...
List the six kingdoms in the 6-kingdom classification systerinformation: (1) cell type (2) cell organizationClassification system. For each kingdom, give the fo
When an object is moving with uniform velocity, what is its acceleration?
Think about the services provided by the U.S., state, and local governments. Services are provided by governments to ensure the well-being of all citizens. Whic