animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

our traditional knowledge and Technology are the mother of invention of modern technology. explain with examples.​
28+12 ————— 13-5 7th Grade Math Book (McGraw-Hill) page 9 exercise 26
4 Complete the text with the best answer, A, B or C. Skateboard city! Every summer there is a skateboarding 1) in Charlotte, North Carolina, USA. Are you intere
When CHECKing the scene: CHECK for safety, such as if there is anything that could hurt you or the child, and for clues about what happened. CHECK for whom to b
find the GCF of 3,14,5?
which expression represents the phrase below? 8 less than the product of 6 and a number, x
what are lower and higher energy levels.
Which excerpt most accurately supports an inference that Beowulf thinks Unferth is a coward? “Blithe to mead go he that listeth, when light of dawn this morrow
You have been hired as a consultant to Freedom Inc. a consumer-focused financial institution intending to enter the Ghanaian market. Critically analyse what fac
why did the tribal society feel that they need leadership ?​