demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

how to increase breast size
Which of the following interest groups attempts to influence public policy at the international level? a. American Civil Liberties Union b. Greenpeace c. Nation
what was a conclusion developed by john holland in his personality type theory?
About 60.7% of eligible voters voted in the election. What decimal is equivalent to 60.7%?
Which sentence best explains the statement writing is rewriting? A. Writing well can easily be done in two steps.B.The first draft is usually very poorly constr
thought provoking questions
which answer best explains how certain patterns of histone acetylation or dna methylation could influence whether a cell became a muscle cell or a brain cell?
Evaluate the expression for the value of x=-3. (If not possible, state the reason) 2x-2
scientific name for humans
meiosis i produces _____ cells, each of which is _____.