rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression [(3 - 7 * 2) + 5)2 ​
sounds made by the person speaking are always
I NEED HELP ASAP PLEASE NO LINKS!!!
WHICH OF THE FOLLOWING IS THE MOST DEADLIEST TROPICAL DEPRESSION EVER THAT HIT THE PHILIPPINES? A. TROPICAL DEPRESSION USMAN (2018) B. TROPICAL DEPRESSION WINNI
Given (21,7) and (x, 1), find all x such that the distance between these two points is 17.
b. A number y minus 75.​
Where do you expect new volcanoes to form? Where new islands will form?
We find specific information by noting _____.
John and Ariana bought school supplies. John spent $11.00 on 5 notebooks and 7 pens. Ariana spent $7.00 on 4 notebooks and 2 pens. What is the cost of 1 noteboo
I need help with b, c, d, and e thank you sm :))