cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Which excerpt from Part 2 of The Odyssey best supports the conclusion that Odysseus’s fate is doomed?
Human services workers do not need to respect their clients’ right to change or stay the same. a. True b. False
which one is it??? I need help with this one please
what shapes do parallel
how to rename the number 3
What is 7/12 minus 1/6?
Adverb phrases modify the verb in a sentence. a. True b. False (Simple wording confuses me >.<)
Harry Bahrick’s study on yearbook pictures indicated that one’s ability to remember __________ remains strong and lasting
Which of the following is NOT a way to be a critical consumer of the news? a. look only at the stories from a single news source b. get news from a variety of
What does the word restricted mean