nwilson572
nwilson572 nwilson572
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image class=

Respuesta :

evapoopbot1 evapoopbot1
  • 04-08-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Option A:

1.50÷18≈0.0833

3.00÷36≈0.0833

4.50÷54≈0.0833

Option B:

0.75÷15=0.05

Option C:

2.20÷15=0.146

Answer Link

Otras preguntas

How can i solve this f:d->R f(x)=x at power2/x-1
When y = x^2, which of the following expressions is equivalent to –y ?
A midwestern music competition awarded 35 ribbons. The number of blue ribbons awarded was 3 less than the number of white ribbons. the number of red ribbons was
When y = x^2, which of the following expressions is equivalent to –y ?
Meg pounded a stake into the ground. When she attached a leash to both the stake and her dog’s collar, the dog could reach 9 feet from the stake in any directio
How do you say little sister, little brother, older sister, and older brother in Korean? I hope someone who actually know Korean can answer this question.
Estimate the angle of elevation from the trailhead to the summit.
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?
A pizza with 2 toppings from Maria's Pizza Place costs $11.00.A pizza with 5 toppings from Maria's Pizza Place costs $14.75.Each topping at Maria's Pizza Place
Which cells undergo cell division? a. prokaryotic cells only b. eukaryotic cells only c. cancer cells only d. both prokaryotic and eukaryotic cells