alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

what is the opposite of dreamy-eyed
Guest at a pizza party are seated at three tables. The small table has 5 seats and 2 pizzas. The medium table has 7 seats and 3 pizza. The large table has 12 se
Who was Pericles? A. a Greek speaker whose fame eventually spread far and wide B. the leader who developed the strategies leading to Greek naval success C. the
Which of the following statements shows the halving and doubling strategy to find 28 x 50
Melinda paints 7/8 of a wall in 1 1/6 hours. What pat of a wall does Melinda paint in 1 MINUTE?
last Saturday, the movieplex theater sold 1456 tickets. the theater sold 6 times as many regular-price tickets as it sold discount tickets. earl says that the e
Shawna has 3 adults 2 children coming over for dessert. she going to serve 2 small apple pies. if she plans to give each person, including herself,an equal amou
write the ratio of 1/7 yards to 3/5 yards in simplest form please i really need help
What number is 35 percent of 22
How can ones external factors affect ones sense of identity