myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

When scientists read research articles in scientific journals, they apply skepticism in order to a. revise the conclusions. b. describe experimental procedures.
4x+7y= 28 solve for y Not a graphing question
What is 1/4 of 76 years old with a variable
why did the air with ice with ice move down?
Which word in the sentence is the conjunction? The wind was strong, and the rain was quite heavy. A. strong B. and C. heavy D. quite Please Help ASAP
I need some help plz
which of the ordered pairs in the form (xy) is a solution of this equation? 6x - y/2 =14 (-9, 3), (2, - 4) A. Neither is a solution в. The first is not a soluti
how were the social classes of sumer organized ??
During the 1920s, American farmers as a group did what?
type O, while the blood type of Mr. Johnson has Type A blood. The lawyer claims that Mr. Johnson cannot be the father of a child with Type O blood. Is the attor