mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Find the hypotenuse length. A. 108 in. B. 110 in. C. 117 in. D. 14 in
Compare: 4/5 Or 7/8
what's the answer to -7y=49
1. what are the sustainable development goals?2. Which of the goals focuses on sustainable goals in cities?(give number)​
The sides of a square garden are 8 feet long. A. You enlarge the garden to create a 25% increase in the length of each side. Find the length of the new sides. B
What is the solution to this equation? -13x=52
How many codons code for the amino acid threonine?
Find a general solution to the differential equation â6yâ²=1+x+y+xy by solving the equation and then applying the initial condition y(â4)=C.
why does the winter and summer solstice occur at different times in the northern hemisphere rather than that of the southern hemisphere​
Which factor can boost business opportunities in Virginia?