1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

How successful was the Northwest Ordinance in meeting its goal to eliminate conflict with Native American tribes?
What is veterinary science?( use own words)
What similarities were there between society in Renaissance Italy and the ancient Greek and Roman civilization ?
Two solutions, initially at 24.60°c, are mixed in a coffee cup calorimeter (ccal = 15.5 j/°c). when a 100.0 ml volume of 0.100 m agno3 solution is mixed with a
if I can eat 246 pieces of candy in 4 hours and 45 minutes approximately how many pieces of candy do i eat per hour
Why are enzymes necessary? to the rate of decomposition to act as a catalyst in chemical reactions to conserve the stored energy of a cell
I will have 4 friends over for a party. If I ordered one cake, how much will we each get?
what are some examples of equality in the workplace
The value of x is _____.
-3 3/7 divided by 4 2/7=???