Seudónimo Seudónimo
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

Jordan bought 2 bottles of water. If the total cost of the water was $ 4.50, what was the cost of each bottle of water? (Hint- draw a model or diagram that represents this situation.)

Respuesta :

hectorluna0237 hectorluna0237
  • 14-05-2020

Answer:

2.25 for ONE bottle

Step-by-step explanation:

If you divide 4.50 by 2 the result is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of x
Quadrilateral WXYZ is a rhombus. What is the measure of < XWZ? A) 64 B) 26 C) 52 D) 32
write the condensed structural formula of all isomers of hexane and name them​
If x=4 canculate the value of x2 + 2x
Is 3 : 4 = 6 : 8 proportional ?
There are 45 students who play a woouwmu instrument in the school band. Of these, 18 play the saxophone. What percent of these students play the saxophone?
the coordinates of three of the vertices of a parallelogram are given. Find the possible coordinates for the fourth vertex. L (0,4), M (6,0), N (2,4).
u=(a+k)(v-w) solve for a
The CMS publishes the relative value units (RVUS) as a part of the A. Ambulatory fee schedule. B. Medicare fee schedule. C. Federal Coding and Reimbursement Reg
Pls Helps LOTS OF POINTS!