lightningmcqueen410
lightningmcqueen410 lightningmcqueen410
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 1/2 pound of cheese

Respuesta :

jayfeather249
jayfeather249 jayfeather249
  • 14-05-2020

Answer:

two pounds of cheese would be $7.00

Step-by-step explanation:

because if you add the price for half a pound plus itself you would get $7.00

Answer Link
ales196
ales196 ales196
  • 27-05-2021

Answer:

7.00 1 pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a characteristic of a sedentary person
describe a spartan upbringing . how does this differ from the childhood of an american child
The label horror story is an example of .....a Genre
two or more different elements in chemical union make a
What was the main effect of the supremes courts 1896 ruling in plessy vs ferguson
Evaluate the expression. 7 · (8 + 3) A. 18 B. 29 C. 59 D. 77
I need help please answer the question
pushing the body harder than is ready to be pushed during exercise
a house costs 200,000. if it increases in value 4% each year, what is its value in 3yr?
If there are 30 dozen eggs to a case and I have 9370 eggs, about how many cases would I have?