misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are the major challanges of foriegn employment for nepalese​
Canliss Mining Company borrowed money from a local bank. The note the company signed requires five annual installment payments of $11,000 beginning one year fro
if the volume is 120, the length is 6 and the height is 5 what is the width?
How does a food chain differ from a food web? A. A food chain identifies the consumers and producers, while a food web lists all of the animals in an ecosystem
A new gaming system costs $350. A store offers a 20% discount on the new gaming system. What is the amount of the discount?
An example of a personal skill is A. communication B. friendliness C. honesty D. flexibility
I need this answer ASAP
Please select the word from the list that best fits the definition an improved Portuguese ship that allowed exploration of the oceans
name one material through which continuous flow of charge can be produced from chemical energy​
PLEASE HELP ME. WILL GIVE BRAINLIEST! Read the following passage: “I gazed at these marvels in profound silence. Words were utterly wanting to indicate the sen