eleanorgraceredman
eleanorgraceredman eleanorgraceredman
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada


Jane bought 6 containers of yogurt for $2.88. Which of the following have the same unit rate? (Check all that apply.)


1 container for $0.46
3 containers for $1.44
8 containers for $3.84
5 containers for $2.40

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 04-05-2020

Answer:

the last 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I'm inside the path I'm a difference of two numbers outside the paths what number am I
which has the least absolute value?A. 5B. 30C. -10D. -50
Write five names for 64 .
what variables can affect the number of books sold by a door to door salesperson
can someone help me on this question! please! :)Evaluate the formula V= BH/3; B = 36 in.² and h = 11 in.
Estimate each quotient using compatible numbers.
A mountain climber camped at an elevation of 18,492 feet. the following day the climber descended 2,516 feet to another campsite. Type a numerical expression
How many seismic stations are needed to determine the location of an earthquake's epicenter?
How would you describe the human features of a place?
What factors add to get -18 and multiply to get 75?