josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

___ is how much the market can offer at different prices. A. Demand B. Production C. Supply D. Equilibrium
There are 72 people in Mrs. Putzig's classes. One fourth of the students are going to the Saturday picnic. One half of those students are bringing a game to pla
Please help !!!!!!!!!!!
Solve 3x2 − 7x − 2 = 0. (1 point)
What can be concluded about the sequence 19, 15, 11, 7, ... represented on the graph? Check all that apply. The common difference of the sequence is the same as
The function f(x) has an average rate of change on the interval -2≤x≤3 of 17/5. If f(-2)=9 then which of the following is the value of f(3)? (1)12.4 (2)17 (3)21
factor 2x+2y by removing a common factor
Which of the following claims made by the author is not supported by evidence? A Wireless charging is commonplace in low-power gadgets and developers have recen
To cross the river a swimmer chooses the direction minimizing the amount of time spent in the water. The swimmer swims at a constant speed of 2.00 m/s. The rive
Please help Actividad choose the correct indefinite article for el una la un