nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the moler mass of H2O
Someone please help me with this
if your here then pls help me i need it if not have a great day
What is 2x2+2 equal to
A canoe travels 3 ¾ kilometers in ⅗ of an hour. What is the average speed of the canoe, in kilometers per hour?
Devaughn's age is two times Sydney's age. The sum of their ages is 27 . What is Sydney's age?
lakukan observasi tentang pengiriman TKW ke luar negeri, bagaimana prosedurnya dan bagaimana kualitas yang dibutuhkan
What are four benefits of giving one leader total control?
Context: Construct an argument for ethical consumerism, discussing the responsibilities of individuals in reducing waste production and its impact on the enviro
This graph shows a proportional relationship. What is the constant of proportionality? Enter your answer as a decimal in the box.