LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

elementos paratextuales mas importantes
Which of the following statement is false?​
A relation R={(4,3)(5,4)(6,5)}then write its inverse
Stan's Sweater Superstore has a 30% off sale. This week only, everything in the store is marked down an additional 10% off the sale price. If Charlie wants to b
Ali, Ben and Cathy share an amount of money in the ratio 6 : 9 : 10 What fraction of the money does Ben get?
Mother combined 7/4 cups of pancake mix and 3/4 cups of water to make pancake butter if she uses 1/4 of a cup of battte to make each pancake how many pacakes c
Is Prometheus a titan or god?
What are the health problem of Nepal​
What was the domino effect? How did it happen and how fast was it?
What is "cover" for fish and why is it important in fishing? What weather factors improve fishing success?