jbmartin16 jbmartin16
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 72 cookies cost $12, how many cookies can you buy for $4?

Respuesta :

bellab004286 bellab004286
  • 14-04-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

72 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

Hay coats $5.50 per bale. The delivery fee is $15. How much does it coat to have 200 bales oh hay delivery?
6. At a class party, 21/36 of the cupcakes wereeaten. What is this fraction in simplest form?​
What is the product of this chemical reaction?"Copper(II) Sulfate reacts with Potassium Iodide"​
Which of the following is used as a basis for discharge by operation of law when performance is still objectively possible but would be extraordinarily injuriou
Write this in a complete sentence, Seen from shore. ​
The weight of a USB flash drive is 30 grams and is normally distributed. Periodically, quality control inspectors at Dallas Flash Drives randomly select a sampl
How does the second sentence develop the idea that powerful weather events can cause expensive damage to countries in the Caribbean? A) It lays out exactly how
How do you think investing might help your financial situation in 15 - 20 years?
How are heterogeneous mixtures and solutions different?
Choose the best translation of the following sentence. Gloria and Carlos read many books. Gloria y Carlos leo muchos libros. Gloria y Carlos leen muchos libros.