ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

A doughnut shop charges $0.50 for each doughnut and $1 for a carryout box. Shirley has $10 to spend. Which inequality can be used to find d, the number of dough
a group of five people go out to eat and buy appetizers and main dishes they decide to split the bill so each person pays 20% of the total cost appetizers are $
What were some of the new consumer appliances that Americans could purchase in the 1920s
30 is 56 percent of what
Monopolies were legal in the United States until a)the 1860s. b)the 1870s. c)the 1880s. d)the 1890s.
Given that S is the centroid of triangle MNO, find SQ.
PLZ HELP FAST Biotechnology is a growing field of applied biology. Many crops such as corn have been engineered to be resistant to herbicides. Therefore farmer
Sawsan recorded the favorite sport of students at her school. She surveyed 200 students. How many students chose tennis?
Find the value of x. Also please give me an explanation so i can complete it to other questions as well, thanks :)
Some please help me with this thank you