HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to the following complex fraction?2-1/y / 3+ 1/y​
A computer manufacturer built a new facility for assembling computers. There were construction and new equipment costs. The company paid for these costs and mad
Find the standard equation for the ellipse, using the given characteristic or characteristics. vertices:(0,+-7) foci: (0,+-√33)
Jermiah makes a recipe that calls for 1 1/2 cups of flour and 3/4 stick of butter. If Jermiah uses 3 sticks of butter, how many cups of flour will he need
A(n) ___________________ process is initiated by individuals who are subjected to forensic techniques with the intention of hiding or obfuscating items or objec
The methods of the Character class that begin with ____ return a character that has been converted to the stated format. a. in b. to c. is d. for
use 10 point bins 90-99 and 80-89
who loves cyinide and happiness?
Describe animal interactions that affect populations in the tundra ecosystem.
Please provide a definition of an unconditioned reflex.