eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

A discounted concert ticket cost $14.50 less than the original price (p). You pay $53 for a discounted ticket. Write and solve an equation to find the original
After the French Revolution of 1791 and the Napoleonic Wars, European leaders’ greatest goal was to
In which area do the United States' state and federal governments share power?
why did some members of congress oppose lincoln ten percent plan?
what is 500 10 times much as
write the number name for 43,080,700
which factor affects the heart rate in mammals
21,326,438.86 expandedform
Are the equations 3x - -9 and 4x - -12 equivalent? Explain. Please Help!!
what is the value of the digit 1 in the number 0.413?