swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Explain 2 to the power of 5
what does empire mean
induction of 9,3,1,1/3,1/9, what are nrxt three numbers
Identify five Native American loan words
what is 24 percent of 80
will an object with a density of 0.97 g/ml float or sink in water
In which country can you find glaciers
Which fraction is the greatest (represents the largest quantity) 1/3 3/8 2/5 1/2?
21,326,438.86 expandedform
is the relationship between the 7s in 7,742 and the 7s in 7,785 different in any way? why n why not