giovannicavalucci06
giovannicavalucci06 giovannicavalucci06
  • 13-03-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 cassette tapes for $18.48. At that rate, how much will 4 tapes cost? _____

Respuesta :

alparslan alparslan
  • 13-03-2020

Answer:

24.64

Step-by-step explanation:

18.48/3=6.16

6.16*4=24.64

Answer Link
PentecostalGirl
PentecostalGirl PentecostalGirl
  • 13-03-2020

Answer:

$24.64

Step-by-step explanation:

Divide $18.48 by 3, which is $6.16; then multiply $6.16 by 4, and you have your answer, $24.64.

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of the angle indicated
Why are federal judges appointed for life? To ensure freedom from control by elected officials To ensure freedom from control by elected officials To attract pe
4 in. 4 in. What is the volume of this container? 1 in. 2 in. 4 in. 56 in² 64 ins 64 in² 56 ins
hey do any of yall now what 65'6 x777
Art and literature of the post-World War I period was characterized by Group of answer choices a sense of disillusionment with pre-war values and institutions a
20 points, please explain your answer :)​
Debra notes that Theo Chocolate has started holding its own operations to the same IMO standards of fair trade to which it holds its suppliers. This type of beh
true or false? critical reading makes the reader recognize biases.​
Bobby has a party while his parents are away for the weekend. Bobby estimated that if his 9 friends hep him to clean the house, they will finish in time if they
In her monthly tests, Mary got 20 more marks in Mathematics than in English. The total of her marks for both tests were 130. Find her marks in each test