madisonkalman7 madisonkalman7
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

one large bag of takis cost $3.50 how many bags would you buy with $21.00?

Respuesta :

thiccerthanasnicker
thiccerthanasnicker thiccerthanasnicker
  • 04-03-2020

Answer:

6

Step-by-step explanation:

21 divided by 3.50 is 6.

Answer Link
goldmaster883
goldmaster883 goldmaster883
  • 04-03-2020

Answer:

6 bags of takis

Step-by-step explanation:

$21.00 / $3.50 = 6

Answer Link

Otras preguntas

I need to know th steps and answer
What is​ marketing? a. marketing is only selling and advertising. b. the aim of marketing is to make selling necessary. c. marketing deals with telling and sell
how many centimeters are in 3.25 km
Which best describes the underlined words in the sentence?
The young, charismatic leader of the successful montgomery bus strike was:
Es de buena educación __________________________. hablar con la boca llena compartir la comida con los demás hacer ruido mientras se come desperdiciar la comi
Which ancient alphabet forms the basis for the majority of modern langauges in use today?
Where were school classes held for the evacuated children in ww2
Help please thanks.............
What is the value of m2 - 2mn + n2 for m = -2 and n = 4? -36 -4 4 36