drgrgrdg drgrgrdg
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

can i plz have some help with this

can i plz have some help with this class=

Respuesta :

amna04352
amna04352 amna04352
  • 03-03-2020

Answer:

Option 2

x + 90 + 61 = 180

Step-by-step explanation:

x + 90 + 61 = 180

Supplementary angles

Answer Link

Otras preguntas

Purchasing a TV that is 20% off will save $180. a. Name the different parts with the words: PART, WHOLE, PERCENT. 20% off ____ $180 ____ Original Price ____ b.
3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 ju
1. Explain why Eratosthenes' method would not work if Earth were flat.
Question 4 Unsaved When writing electron configuration the 3d block comes after the 4s block. Question 4 options: True False
[tex](2x + 8xy) + (5x + 9xy)[/tex]​
What happens in meiosis during anaphase I?
In the figure below
Calculate the number of grams of solute needed to make each of the following solutions: 100 g of 0.500% (w/w) NaI 250 g of 0.500% (w/w) NaBr 500 g of 1.25% (w/
un biberon contiene mas o menos un 1/4 de leche y el biberon tiene la capasidad de 240 mililitros​
Maria completed 3/4 of her workday. Create a model that represents what percent of the workday Maria has worked. a. What percent of her workday does she have le