alysemartin552 alysemartin552
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Lydia decides to provide cheddar cheese for the competition. She buys 4.2 kilograms for 39.90. She estimates the cost of 1 kilogram of cheese to be $1. Is her estimate reasonable?

Respuesta :

dedruck
dedruck dedruck
  • 04-02-2020
no, her estimate is closer to 1 kilo of cheese being $10
Answer Link

Otras preguntas

Can someone give me a paragraph summary of Aladdin: a most faithful son
Expand and simplify 3(x+4)+2(5x-1)
.84 is 1/10 as much as
which one of the following depressants is an opioid? A. MorphineB. MethadoneC. Heroin D. Methalqualone My answer was (D. Methalqualone) and my school Penn Foste
(10 7)x(8-6)-8 square
increase £30 by 15% what is the answer
Work out the following, giving your answer in its simplest form. 1 2/3 +5/6
2.08 presentaciones asignacion what is the answer to que van a visitar en mexico
what is 47482 rounded to the nearest ten thousand
a truck has an average speed of 5050 miles per hour. how long will it take for the truck to go 550550 miles?