Kamalmann743
Kamalmann743 Kamalmann743
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

I’m stuck on this question please help

Im stuck on this question please help class=

Respuesta :

pres04rainn
pres04rainn pres04rainn
  • 02-02-2020
Take the price of pears (£1.30 per kilogram) and multiply it by the amount of pears (7kg). You get 9.1 so now you take the total amount spent (£12.70) and subtract the 9.1 and you get 3.6 now that is the amount you spent on the apples. So take 3.6 and divide it by the amount of apples you got (2kg) you will get 1.8 and that is your overall answer.
Answer Link

Otras preguntas

How does the force work
- For every person who has the flu, there are 6 people who have only flu-like symptoms. If a doctor sees 50 new patients, determine approximately how many patie
BRANILIEST In which country is there the LEAST amount of government control over the economy? A.Russia B.France C.Germany D.The United Kingdom
write a short story with moral no pain no gain​
When the grocery store orders a large shipment of chocolate candy just before Valentine's Day, this type of inventory is typically called:_______ A. Smoothing I
7. Which represents an indirect economic value of biodiversity? A. food B. clothing C. flood protection
Will mark brainliest Part AWhat is the central idea in the Newsela article "Joseph Campbell and the Hero's Journey"?Campbell found that many stories have a simi
Can y’all hurry and help me plzz
the suffix-able helps the reader determine that the word reliable is - A. An adjective or descriptive word B. A verb or action C. A proper noun D. A word from a
scobby-dooby-doo-ladedadeda