cristinaaaaa91
cristinaaaaa91 cristinaaaaa91
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me With number 26

Please help me With number 26 class=

Respuesta :

nazranabuksh
nazranabuksh nazranabuksh
  • 02-02-2020

Answer:

$540

Step-by-step explanation:

$0.36×1500

= $540

Answer Link

Otras preguntas

What’s the answer?????
Grace is considering purchasing a phone plan. The phone plan costs $20 per month plus ten cents for each text message sent. Write and solve an equation to deter
About how many district courts does the United States have? 60 80 90 100
What is the slope intercept equation for this line?
Ethanol is being used as an additive to gasoline. The combustion of 1 mol of ethanol releases 1367 kJ of energy. How many Calories are released?
Examine the system of equations. t = 5c + 35, t = 10c How many solutions will the system have? What is the reason you determined that number of solutions?
Which of the following is not an example of how you can reduce the full cost of higher education?
Critics might say that smart phones in the classroom cause too many distractions. A 2009 article in Education Magazine made just such a claim. Although cell pho
How has urbanization in periphery and semi periphery countries around the world led to the development of mega cities and meta cities ?
A recent survey showed that more men work outside the home, while more women care for the home and family.