travonsmall1998ts travonsmall1998ts
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

Respuesta :

mathias19
mathias19 mathias19
  • 01-02-2020
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
Answer Link

Otras preguntas

What muscles and bone are adjacent to the deltoiddeltoid adjacent muscles bone
(75 points) need help now
An architect is drafting plans for a new supermarket. There will be a space 144 inches long for rows of NESTED shopping carts (Think how you "stack" the shoppin
What was Reconstruction? (i’m not sure about my answer)
suppose that the supply of fossil fuels were going to run out in 10 years. what would happen if we ran out without being prepared? what could be done to prepare
it is more beneficial for humans to undergo sexual reproduction than asexual reproduction.
C= 5/9(F − 32)The equation above shows how temperature F, measured in degrees Fahrenheit, relates to a temperature C, measured in degrees Celsius. Based on the
You are saving to buy a speed boat. Starting today, you will put $1,000 into an investment account. Each month thereafter, your contribution will be .1% (.001)
plzzz help me e I need this​
Real answers to this question NO LINKS REAL ANSWERS!!!!!