xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

The following are angles in a convex quadrilateral: Angle A = 34 degrees Angle B = 108 degree Angle C = 65 degrees What is the measure of the missing angle?
In the nineteenth century why is it more necessary for art to provide accurate representation of life and objects
What is the difference in temperature ranges between Crescent city, Council bluffs, and Cleveland?
the legend of Romulus and remus
How are changes in climate and the hydrological cycle affecting the environment and your future? please make this simple to understand.
Which is the answer
Directed pressure causes
the armenian massacre the holocaust and the rape of nanking are examples of?
My mother and _____ attend the same Bible class.
which figure would be rotated 360 degrees to create a cone with an altitude perpendicular to its base?