TylerNorton12 TylerNorton12
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3 daisies and two mums cost?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 01-02-2020

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Ver imagen beingteenowfmao
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
How do tribal councils and tribes benefit from money made through casinos? They pay tribal sovereignty fees with casino profits. PLZ HELP MEEEEE They use money
Help‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Which types of waves are also called secondary waves
Find c. Determine it from the choices below.
Simplify the following polynomial and write the answer in standard form
John throws a fair six-sided die. What is the probability he will get a multiple of 2?
3.08 Health- What is Sex?​
What is the volume of the tank, in terms of PI?
what led to the development of technology civilizations?