muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following does NOT describe the purpose and practice of selling stocks? Question 9 options: Stockholders are protected from most of the financia
according to recent supreme court decisions, does the 2nd amendment’s protection of the right to keep and bear arms relate only to state militia, or also to the
Which method of testing substances is a sure way to identify a chemical reaction? A. change in color B. formation of bubbles C. change in density D. incr
?!!! I need help please
Dna polymerase fails to recognize that an incorrect nucleotide has been incorporated, resulting in a mismatch. which repair pathway will correct this mistake?
Which influenced the rise of Florence? Select all that apply. A.) changes in the way that society approached political leaders B.) the increased wealth of Flore
Graphs, please help. Thank you!
I need help and can you please give me the answers as well appreciate it
what could be the effects of polluting the water in a small mountain stream​
Nicholas Steno recognized "tongue stones" as the teeth from which of the following? cavemen dinosaurs wooly mammoths ancient sharks