sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

explain why the rate of cell division differs among different somatic cells?
I need the answer please
Ben wants to buy a video game that cost 50$.If he has to pay a7% sales tax: how much tax would he need to pay?
Marie Curie, née Sklodowska Question 1 When was Marie Curie born? Question 2 When did she die? Question 3 Where was she born? Question 4 What was her maiden n
Help me pleaseeee I don’t knowww!!!
The correlation coefficient (r) between the number of volunteers x and the number of bags of trash collected y is 0.654 What percent of the variation in the num
-16+(-28) adding a integer
Read the passage and answer the question.. Georgia always awoke at 7:00 A.M. Her morning routine always went in the same order, and her friends and family could
How did Washington attack Trenton?
Please answer, this is urgent! 2. How did emperor Ashoka's achievements reflect the ideas of Buddhism? 3. What are some different ideas about how to run an