iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Hop used 1/3 of the flour in the container to make cookies if the container holds 12 cups of flour how many cups did Hope use
Which of the following are peninsulas in Southeast Asia?
Which one of the following sentences is written in the active voice? A. Few people think seriously of doing something about accidents. End of exam B. Accidents
When elected by Georgia voters, a Governor serves a ___ year term. A) 2 B) 4 C) 6 D) 8
Read the following sentence : The cool breeze softly rustled the green leaves on the tall maple next to the clear stream. Which poetic device does this sentenc
A company makes miniature chocolate bars. Find how many 30 bar packages can be filled with 17,228 bars and find how many bars will be left over.
can someone interpret this? " I cannnot think that we are useless or God would not have created us" thnks.
from the last paragraph,what can you tell about caves and art in the past and present
Perform the indicated operation.
What is the percent of water in the hydrate