loserarjunie loserarjunie
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

Paula pays 19.92 for 2.4 of walnuts. What is the price per pound of walnuts?

Respuesta :

akbarmohd701 akbarmohd701
  • 02-11-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

She pays 19.2 for 2.4 walnuts

Price of 1 walnut = 19.92÷2.4 = 8.3

Answer Link
spiderakari
spiderakari spiderakari
  • 24-09-2020

Answer:

$8.30

Step-by-step explanation:

Paula paid 19.2 for 2.4 pounds of walnuts

Price of 1 walnut = 19.92 and 19.92 ÷ 2.4 = 8.3

Answer Link

Otras preguntas

do you think christians should have a choice on contraception and family planning of their own? why?
In the fifth paragraph, the author mentions that she "got up at two or three in the morning and wrote" primarily to
Element, Compound or Molecule Identify each of the images as an element, molecule or compound.
Please help !!!!!!!!!!!
97. How many bits is a ki obyte? a. 1000 b. 1024 c. 8192 d. 8124 5
The graph only goes up to 10 FYI
why is hotel management important in the tourism sector?​
pls help, i will give brainiest if you do!
By rounding to 1 significant figure, estimate 3.9 x 5.1
write the definition for Fossil record IN YOUR OWN WORDS