SamWoozi SamWoozi
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

6. Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20.
How much does 1 pound cost?

Respuesta :

hannahtalia
hannahtalia hannahtalia
  • 02-10-2019
$1.25
Hope I helped !!
Answer Link

Otras preguntas

What are some 5th grade science words that start with y
Why do automobiles rust more easily in wet climates than drier climates?
is 10 yards less than 360 inches
what other areas did the french explorers find
How many union ships did the Virginia sink?
What are some 5th grade science words that start with y
Give 3 examples to show work being done.
what is 3 2/5 times 2 1/3
Select the simplified expression for 8(x - 4) - 4(x - 3) + 7x. 11x + 4411x - 711x - 4411x - 20
Given that 500w = 3 * 700, find the value of w.