gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Determine the end behavior of f(x) Equation - f(x)=-4x^3+15x^2-8x-3
The technical aspects of print are grouped into three levels of language concepts, which are ______.
Which was the first company to offer streaming audio? Types of Streaming?
Why does Zarroff not hunt animals anymore? Explain fully​
What is the value of the expression 25m−13 when m = 3?
Test plans require input from both end users and information systems specialists. a. trueb. false
HELP PLEASE 50 POINTS!!!!!!For the trait being followed in the pedigree (hemophilia), individuals ||-1 and ||-4 can be classified as...​
Why Not all sources of information are useful to quench curiosity?​
Find 24.7% of 169. Round to the nearest tenth.
________ increases the probability of a behaviour by the removal of a negative stimulus after that behaviour occurs.