TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Number 11 help me how to find the GCF
PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!
how does victor frankenstein describe his family life and upbringing and his interests? who are his closest companions?
please please please help me!
Cream the butter and sugar together until it is light and ____
Please help!!! Will mark brainliest!!!
Which of the following is the best explanation of deterrent as it applies to US foreign policy during the Cold War? The Soviet Union would be discouraged fr
Circle O has a circumference of 88 cm. What is the length of the radius of the circle?
Please help!!! Will mark brainliest!!!
When viewing a print ad, about 70 percent of people only see the _____. A. body B. headline C. text D. images