sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to use the correct fingers when typing?
yo help me do this asap pls​
how native americans in california obtained food in this time
3t + 4y + 5t Anyone?
Find the values of the unknown angles marked with letters. please help me- it is about alternate angles 100 points!!! a ? b ? c ? d ?
Question 6 of 10 What was true about African Americans during the war?
what do you need to know The weather before exercise and after exercise​
what give negative acceleration ?​
Quadrilateral PQRS is a rectangle. What is the length of PQ? Select the best answer from the choices provided. А.7 B.19.799 C.24.249 D.28
The nurse gave the patient a blank injection to ease his pain