RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

What is the resultant of a+b? 3, 3 9, 3 6, 6 7, 5
A factory makes 1200 shirts every 6 hours.the factory makes shirts for 9 hours a workday. what is the fewest number of workdays the factory will need to make 12
Line L is perpendicular to the line with equation x + 2y = 8 and passes through the origin. Determine the equation of line L.
What is the name of this ion: sn4 ? a.tin (ii) b.tin (iv) c.scandium (iv) d.scandium (ii)
A green circle has an area of 500 square units. Inside the circle is a smaller yellow circle with an area of 100 square units. If a dart is randomly thrown at t
If you call the number on your screen, one of these adorable kittens who needs a home can be yours. Which type of audience appeal does the statement show? A.
Levels of low unemployment force producers to decrease the prices of their goods to cover their increased labor costs. TRUE FALSE
What can an individual do to further public health? a.go to the doctor regularly b.take health education courses c.eat nutritious food d.take vitamins
what is the suface area of a volleyball with a circumference of 25 inches
Can you use the ASA Postulate, the AAS Theorem, or both to prove the triangles congruent? Hint: The vertical angles are also congruent to each other.