geraldmorgan4064 geraldmorgan4064
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Jenny is comparing the cost of two packages of socks. One package has eight pairs of socks for $12. Another package has three pairs of socks for $6 are the rates equivalent

Respuesta :

adasfaw adasfaw
  • 17-09-2019

Answer:

faefawfwfw

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

For smart ppl in math.
Which is the best example of an opportunity cost? You go for a bike ride on your day off work. You miss school because you are sick with the flu. You have a bus
A ladder leans against the side of a house. The angle of elevation of the ladder is 70 when the bottom of the ladder is 16ft from the side of the house. Find th
Think about the story's don juanito and poem with the children , think about how they saw solitude . 5 sentences min help plsss
55 pages in 25 minutes
Please help me with these questions ASAP!!!!!!!!
1 point We did all upper body today. Which exercise does not help upper body strength. Shoulder Touches Squats Planks
Find the slope between (2, 5) and (7,3).
Which of the following ratios are equivalent to 34:21?
To make a window wider, you would move the pointer until it changes to the horizontal resize shape and then