Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

Which word begins and ends with a fricative? a. things b. changes c. papers d. sledge
The figure of speech that uses like or as to compare two unrelated subjects is called _____
PLS SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
3. And what do you think the most important modern invention?​
.formular for Charles' law​
Which expression is equal to the expression below? (2x6)^4
Find the area of the shape below
Gasoline is a non-polar liquid that will float on water. 400 grams of gasoline is spilled into a puddle of water. If the density of gasoline is 0.665 g/mL, what
A woman wishes to rent a house within 9 miles of her work. If she lives x miles from her work, her transportation cost will be cx dollars per year, while her re
what is f(x)= (x-4)(x+3) in standard form?