gymnast9625 gymnast9625
  • 11-04-2019
  • Mathematics
contestada

Manny is buying 5 pounds of grapes for $1.99 Per pound,6 1/2 pounds of strawberries for $1.75 per pound and 3.6 pounds of blueberries for $2.50 per pound. How much does he spend on fruit?

Respuesta :

kenzeecasey kenzeecasey
  • 11-04-2019

Answer:

8yu88uu

Step-by-step explanation:

igubp-9oi

Answer Link

Otras preguntas

What was an important role of the Parthians in the Silk Road trade?
How's my essay on Hammurabi's code was just. “If a man has opened his trench for irrigation and the waters have flooded his neighbor’s field, the man must resto
how to solve this equation involving radicals. 8x(x – 6)1/2 + 4(x – 6)3/2 = 0
which of the following stars has the highest surface temperature? A. red star B. blue star c. yellow star D. orange star
Once a bill is approved by both houses of the legislature, it becomes a law when A.the president or governor vetoes the bill. B.the House and Senate agree upon
how much is a kilogram???
In which direction is each ocean from North America
for which form of reproduction is a mate required A. asexual reproduction B. Sexual reproduction C. Mitosis D. Binary fission
why did some greeks settlements figh each other
What's the first step to making a law?