gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

e) VAVC18. An insect crawls up a hemispherical surfacevery slowly. The coefficient of frictionbetween the insect and the surface is 5. If theline joining the ce
Suppose the amu had been defined as 110th of the mass of a phosphorus atom. What would be the relative mass of carbon-12?
Given the following observations from a sample, calculate the mean, the median, and the mode 14 14 12 13 14
What is one reason the drama a raisin in the sun is so significant? a. it singlehandedly catapulted the civil rights movement into action. b. it provided a ra
Professor Polinski suggested that humans pair-bond because this practice encouraged the cooperative nurture and survival of children. The professor's suggestion
_______ coupons can be redeemed only at the specified retail outlet, and ________ coupons can be redeemed at any outlet distributing the product.
The American Heritage Dictionary defines __________as ""the use of science and technology to investigate and establish facts in criminal or civil courts of law.
19.3 to the nearest whole number
If xy = a and x2 + y2 = b, which of the following is equivalent to 9b – 18a ? A) (3x – 3y)2 B) (3x – 6y)2 C) (9x – 9y)2 D) (9x – 18y)2
So I need the work shown on this too 2x+4=-7x+6