jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Learning Task 1 4/625 11. 796 A. Simplify the radical expressions 1. V63 6. V24 2. 48 7. 781 3. 775 8. V128 4. 99 9. 340 5. 92 12. 128 13. 4/243 14. V3000 10. V
8/9 x 5/7 x 1/8 equals what?
11. Wilson bought a bus ticket to travel 22 miles to his friend's house. The ticket price was $5.00 for the first 10 miles and $0.50 for each additional 1/2 mil
Please Help Mee!!! Write equations for the lines shown. Describe how to find the solution to the corresponding system by looking at the graph. Describe how to f
PLEASE I NEED HELP ASAPFind the standard deviation of the given data rounded to the nearest hundredth. 5.6, 5.2, 4.6, 4.9, 5.7, 6.4​
Plants are sold in three different sizes of tray. A small tray of 30 plants costs £6.50. A medium tray of 40 plants costs £8.95. A large tray of 50 plants costs
Please help hurry plz
Ruth (deber) dos dolares.
Which two pieces of data would support the idea that pangaea once existed?A. Fossils of one plant species found all over one continent.B. Similar mountain forma
il faut imaginer une suite d'histoire ​