jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the frequency of light having wavelength of 456 nm.
The form of an artwork includes all of the elements that make up the composition except _______________.
if an animal does not consume glucose, how is the body still able to obtain the energy needed for cell process
The first red scare threatened the longstanding american principle that people are:.
Mary made $176 for 8 hours of work. At the same rate, how much would she make for 17 hours of work?​
Mercutio is neither a Montague nor a Capulet; why might this be significant? (Romeo and Juliet)
The primary reason the angle of attack must be increased, to maintain a constant altitude during a coordinated turn, is because the
How can gravity be simulated in an orbiting space station?.
Imagine you are about to go sledding down the longest and greatest sledding hill there ever was. When you envision the hill, is the hill linear or nonlinear? It
Kailyn works in the west coast branch of American Cable. Louis works in the east coast branch. They need to collaborate on a project. Which communication channe