micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

what is a reflective Symmetric transitive and a substation property
Laser World reports net income of $640,000. Depreciation expense is $49,000, accounts receivable increases $10,000, and accounts payable decreases $29,000. Calc
Use the information in the table to describe the temperature-vs.-time diagrams. The diagram for gallium will have flat, horizontal lines °C. The diagram for me
XYZ Company makes 400 widgets. The variable costs are $35.60 per unit and fixed costs are $30.00 per unit; however, $21.40 in fixed costs per unit is unavoidabl
please help, brainliest will be given, thank you
A block of mass m is placed on a smooth wedge of inclination θ . The whole system is accelerated horizontally so that the block does not slip on the wedge. The
Suppose you are jumping on a trampoline. At your maximum height, your potential energy is(highest or lowest) andis (highest or lowest).your kineticenergy​
To train a horse skillfully takes knowledge, expertise, and patience.А. GerundC. InfinitiveD. Participial​
In 2013, the population of the state of New York was approximately 19.65 million, and the population of New York City was 8,406,000. In 2013, how many people in
Cell membranes are made of