Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

What do you need to know?
What is the simplest form of x^2-1/x^2-x
solve the equation 5x=3x^2+1
If you randomly pick the plant and the pot, what is the probability that you won't get a clay pot or a cactus?
How can X-5 = â be solved for x in one step?
What’s the answer for 5 1/5 —3 3/5=
Imagine that you are a scientist describing the topography of an area Fill in the blanks with the terms you would use to describe the following measures The hig
HELP ASAP!What is the factored form of 16m² - 24mn²+ 9n⁴?My options areA: (4m+3n²)²B: (4m-3n²)²C: (4m-3n)²D: (4m+3n)²Course: Algebra I (if thats of any help :))
Help me with this please.
Do sanitizers work for all people as tools to kill viruses? Explain how effective they are and times when they may not work as well.