jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Please HELP FAST! Carbohydrates are made up of carbon, oxygen, and ___. A. gold B. hydrogen C. copper D. potassium
Point B is between A and C BC = 11 CM and AC = 17 CM what is AB
• ¿Cómo se define la familia en distintas sociedades?
Which would be considered a secondary source about the assassination of Abraham Lincoln?
Solve for L. p=2L+2w
What method can be used to write the equation of a line in slope-intercept form given two points?
What was one effect of new Britain taxes on colonists
You have diving lessons every fifth day and swimming lessons every third day. Today you have both lessons. In how many days will you have both lessons on the sa
What does cunning mean
State two ways in which a skeletal muscle fiber is structurally adapted to perform its function